PD Annunciator™

Kısmi Deşarj İzleme ve Uyarı Sistemi

  • TEV, Akustik & HFCT algılayıcılara uygun
  • Kolay montaj ve kullanım
  • RS485 ile Modbus bağlantısı
  • USB bağlantısı
  • Birden fazla sayıda modülün birlikte kullanım imkanı

PD Annunciator™ benzersiz tasarıma sahip bir kısmi deşarj izleme ve uyarı sistemidir. Ana modül üç izleme kanalına sahip olup, sistemin ihtiyacı olan bilgi her bir kanala bağlanan TEV (Transient Earth Voltage – Geçici Toprak Gerilimi), Akustik veya HFCT algılayıcıları ile elde edilir. Algılayıcılardan gelen sinyallerin değerlendirilmesi ile metal gövdeli hücrelerde meydana gelen kısmi deşarj olaylarının izlenmesi sağlanır.

PD Annunciator™, TEV ölçümleri için uygun olan VHF/UHF kısmi deşarj ve hassas ultrasonik algılama imkanına sahiptir. Cihazın yazılımını oluşturan algoritmalar ile ortamdaki bozucu gürültü ile kısmi deşarj olayının birbirinden ayrıştırılması sağlanır. Birden fazla PD Annunciator™ modülünün birbirine bağlanması ile çok sayıda hücrede meydana gelen kısmi deşarj olaylarının eş zamanlı olarak izlenebilmesi mümkündür.

SONOTEV™ Algılayıcı

SonoTEV™ algılayıcı doğrudan doğruya metal hücrenin gövdesi üzerine yerleştirilir. Algılayıcının benzersiz tasarımı, kapasitif kuplaj teknolojisi sayesinde hücrenin içerisinde meydana gelen kısmi deşarj olayı sonucunda ortaya çıkan VHF sinyallerinin elde edilmesini sağlar.

HFCT-20HD™ Algılayıcı

PD Annunciator™ kısmi deşarj izleme ve uyarı sisteminde kullanılan HFCT-20HD™ algılayıcısı kısmi deşarj olayı sonucunda meydana gelen küçük akım değerlerini belirleyebilir.

Resim3

PD Annunciator™ Yazılımı

Kullanılan izleme yazılımı kullanıcıya uyarı koşullarının ve istenen kısmi deşarj seviyesi eşik değeri gibi çok sayıda parametrenin kolaylıkla ayarlanabilmesi imkanını sağlamaktadır. Yazılımın grafik kullanıcı arayüzü yardımıyla algılayıcılardan gelen sinyallerin izlenmesi mümkün olmaktadır.

Teknik Doküman
Kullanım Kılavuzu