ADD™

Orta Gerilim Parafudrları için

Kısmi Deşarj Tespit Cihazı

ADD-00
  • Görsel ve sesli sonuç bildirimi
  • Sayısal izleme ünitesi
  • 9V batarya ile beslenme
add1
  • Taşıma çantası
  • Düşük batarya uyarısı
  • Hafif tasarım

Parafudrlar elektrik şebekesinde koruma amacıyla kullanılan elemanlardır. Bu elemanlarda meydana gelen sorunlar şebeke bileşenlerinin arızalanmasına ve kullanım ömürlerinin azalmasına yol açan önemli bir faktördür. Yalıtım düzeyi zarar gören parafudrlarda aşırı gerilim yaşanması durumunda meydana gelen hasarlar ciddi boyutlara ulaşmakta olup, gerek elektrik tedarikçileri gerekse müşteriler için güvenilirliğin sorgulanmasına ve arıza sonucunda yüksek maliyetler ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu sebeple, bu elemanların düzenli olarak izlenmesi için kullanımı kolay, ucuz ve etkili ölçüm ekipmanları önemli avantajlar sağlamaktadır.

ADD™ parafudr, kuru tip transformatör, buşing ve izolatörler gibi orta gerilim şebeke bileşenlerinde meydana gelen kısmi deşarj olaylarının tespit

edilmesini sağlar. Kısmi deşarj düzeyi hem görsel hem de sesli olarak belirtilir. Elde taşınan ve ADD™ ile kablosuz bağlantı kuran sayısal izleme ünitesi sayesinde ölçümler uzaktan ve güvenli şekilde izlenebilir.

ADD™ korona olayı etkilerini başarılı bir şekilde filtreler. Böylelikle yalıtım malzemesi içerisinde meydana gelen kısmi deşarj olayları yüksek doğrulukla belirlenir.

ADD™ yardımıyla gerçekleştirilecek düzenli kontroller sonucunda, muhtemel arızaların önceden belirlenerek engellenmesi ve arıza sonucunda ortaya çıkacak zaman kayıpları ile maddi kayıpların azaltılması sağlanır. 

ADD™’nin kullanımı oldukça basittir. Cihazın ölçüm ucu ölçüm yapılacak iletkene doğrudan temas eder. Kısmi deşarj seviyesi hem ADD™ üzerindeki ışıklı gösterge yardımıyla görsel olarak, hem de kablosuz el ünitesi ile sayısal olarak izlenebilir.

ADD™ ile kablosuz iletişim kuran el ünitesi sayesinde ölçüm sonucu güvenli bir uzaklıktan izlenebilir. Cihazın ölçüm aralığı 0-60dB arası olup, daha yüksek ölçüm sonuçları el ünitesi ekranında ‘OL’ ifadesi ile görüntülenir.

Teknik Doküman
Kullanım Kılavuzu